pokoje gościnne Darłówko
pokoje gościnne Darłówko
pokoje gościnne Darłówko
pokoje gościnne Darłówko
pokoje gościnne Darłówko
pokoje gościnne Darłówko
pokoje gościnne Darłówko
pokoje gościnne Darłówko
pokoje gościnne Darłówko
pokoje gościnne Darłówko
pokoje gościnne Darłówko

Już dziś sprawdź gdzie przyjedziesz!

Wirtualne darłówko

pokoje gościnne Darłówko

Wakacje w Darłowie
Darłówko
(niem. Rügenwaldermünde, pom. Darłówek) – nadmorska dzielnica miasta Darłowo. Kąpielisko morskie.

Darłówko położone jest u ujścia rzeki Wieprzy do Bałtyku. Co roku odbywa się tu Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych – największa tego typu impreza w Europie, z wielotysięcznym zazwyczaj audytorium. Znajdują się tu również pozostałości stanowiska po największej poruszającej się po torach armacie świata, zbudowanej przez Niemców i pieszczotliwie zwanej Dora.

W stanie wojennym było tu jedno z miejsc internowania.

Darłówko jest dzielone na Wschodnie i Zachodnie. Czasem są one postrzegane jako odrębne dzielnice (co jest również prawidłowym podziałem).

źródło Wikipedia

Darłówko ma do zaoferowania wiele atrakcji turystycznych. Przedstawiamy kilka z nich:

Latarnia Morska  z końca XIX w o wysokości 23m. Latarnia wyremontowana w roku 2000 i udostępniona do zwiedzania. Z jej szczytu można podziwiać panoramę, Darłowo oraz fermę wiatrową w Cisowie. Światło latarni widać z odległości 15 mil morskich
pokoje gościnne DarłówkoRozsuwany Most łączący  Darłówko Wschodnie i Zachodnie. Most zbudowano w 1988 r, jest jedynymmostem,tegotypu w Polsce. Powstał on na miejscu starego mostu zwodzonego. Wieża kontrolna mostu jest nazywana "UFO" lub "KaczoremDonaldem". Niewątpliwą atrakcją jest widok rozsuwającego się mostu.
pokoje gościnne DarłówkoSzerokie, czyste plże Plaże w Darłówku są wręcz wspaniałe. Plaża wschodnia z charakterystycznymi basenami, podzielonymi rzędami drewniach pali oraz odgrodzona od otwartego morza kamieniami jest wyśmienita dla dzieci. Plaża zachodnia jest szeroka kilkudziesięciometrowa i idealna do uprawia sportów wodnych i plażowych. Plaże posiadają status błekitnej co oznacza najwyższą czystość i jakość usług ratowniczych.
pokoje gościnne DarłówkoMikroklimat
Darłowo odznacza się korzystnym mikroklimatem charakteryzującym się dużym nasłonecznieniem i spora wilgotnością powietrza nasyconego leczniczymi cząsteczkami jodu. Rozległe obszary leśne i brak większych zakładów przemysłowych są gwarancją czystego powietrza. Korzystne prądy morskie zapewniają budulec dla piaszczystych plaż, a przede wszystkim czystych kąpielisk.
pokoje gościnne DarłówkoSpacerowe molo a ściślej falochron jest najczęstszym miejscem spacerów. Z mola dobrze widać port, plażę oraz statki wypływające oraz wpływające do portu. Molo zapełnia się w czasie zachodów słońca. Polecamy również spacer w czasie sztormu, wówczas obowiązkowym ubiorem jest szczelny kapok przeciwdeszczowy.
pokoje gościnne DarłówkoWycieczki turystyczne statkiem w morze.
Śmiało można stwierdzić, że wycieczka statkiem w morze jest obowiązkowym punktem pobytu w Darłówku. Statki wypływają kilka mil w morze. Szczególne polecenia są rejsy przy zachodzie słońca. Statki cumują po wschodniej oraz zachodniej stronie kanału portowego, tuż przy latarni morskiej. Godna polecenia jest łódź wikingów na której znajduje się restauracja.
pokoje gościnne DarłówkoRejsy na połów dorsza. Rejsy skierowane nie tylko dla wytrawnych wędkarzy z drogim osprzętem. Na pokładzie każdego ze statków można wypożyczyć wędki. Złowioną rybę obsługa może na miejscu wyfiletować oraz usmażyć, można zatem jeszcze na pokładzie statku delektować się smakiem świerzego, własnoręcznie złowionego dorsza.
pokoje gościnne DarłówkoTramwaj wodny na rzece Wiepszy. Łączący on Darłówko z Darłowem. Tramwaj zaczyna swój rejs koło mostu rozsuwanego w Darłówku i dopływa do centum w Darłowie. Płynąc tramwajem można podziwiać niedostępne z lądu widoki. Jest on ciekawą alternatywą dla samochodu lub środków komunikacji zbiorowej. Na trasie można zobaczyć zacumowane w porcie kutry rybackie oraz jachty żeglarskie.
pokoje gościnne DarłówkoWycieczki na Bornholm- odbywają się z Pasażerskiego Terminalu Odpraw Granicznych w porcie w Zachodnim Darłówku. Na statku znajduje się sklep wolnocłowy, restauracja, bar. Więcej na temat wycieczek oraz samej wyspy pod adresami: http://www.zegluga.gda.pl/ http://www.bornholm.pl/  http://www.bornholm.info/     
pokoje gościnne DarłówkoDrogi rowerowe. Startując rowerem w Darłówku można dojechać pasem nadmorskim do oddalonego ok. 16 km Jarosławca a nawet dalej. Malownicza trasa wiedzie nową drogą  tuż za wydmą a następnie w lasku nadmorskim, dalej przez mierzeję między morzem a jeziorem Kopań. Przejeżdża się również przez przekop- połączenie jeziora z morzem. Z drogi doskonale widać morze, wiatraki oraz jezioro Kopań. Szlak jest zamknięty dla ruchu samochodowego, więc można się w czasie przejażdżki rowerowej rozkoszować wspaniałymi widokami, czystym powietrzem oraz niezmąconą ciszą.
pokoje gościnne DarłówkoAtrakcje Plażowe. Dla osób chcących aktywnie spędzać czas na plaży przygotowane są liczne atrakcje. Na plaży zachodniej można przejechać się skuterem wodnym. Dla młodszych oferowane są zjeżdżalnie wodne oraz dmuchane. Dostępne są również przejażdżki na pompowanym "bananie".
pokoje gościnne DarłówkoWypożyczalnie.Poza atrakcjami plażowymi dla lubiących aktywnie spędzić czas istnieją w Darłówku Zachodnim wypożyczalnie skuterów, rowerów (dwu-,trzy- i czterokołowych), hulanog elektrycznych a nawet quadów.
pokoje gościnne DarłówkoZlot Historycznych Pojazdów Wojskowych. Co roku do Darłowa zjeżdżają miłośnicy militariów z całej Europy. Na zlocie można zobaczyć lekkie czołgi, te większe, transpotery, inne pojazdy gąsienicowe, motocykle, quady , samochody terenowe-fabryczne jak i samoróbki.
W czasie zlotu można przejechać się czołgiem, motocyklem z koszem a nawet przy odrobinie szczęścia amerykańskim Hammerem w wersji wojskowej.
Zlot dostarcza wiele emocji nie tylko uczestnikom oraz miłośnikom militariów. Jest to bardzo ciekawa impreza dla całej rodziny.
pokoje gościnne DarłówkoPark Wodny z jedynym w Polsce basenem z morską wodą dodatkowo basen sportowy (25m x 12,5m), basen rekreacyjny duży i mały, basen dla dzieci, dzika rzeka, dwie zjeżdżalnie 104m i 70m TURBO, dwie ślizgawki wewnętrzne. W obiekcie kompleks gastronomiczno rozrywkowy. Znajdują się tu m.in. punkty gastronomiczne, sauny i jacuzzi, gabinety odnowy biologicznej, kręgielnia, strzelnica sportowa.
pokoje gościnne DarłówkoFarma Wiatrowa - stoi tu 10 turbin o łącznej mocy 20 MW. Przy ładnej pogodzie wiatraki widać nawet z odległości 20km.
 
pokoje gościnne Darłówko
pokoje gościnne Darłówko
pokoje gościnne Darłówko
         webtopia 2009